Aktualności

sikt baner

POPO2018 plakat ok024. Płock Orlen Polish Open 2018

Zawodowy turniej tenisa na wózkach kategorii ITF2

Pula nagród 22 000 USD!

Chyba jeszcze nigdy w historii Płock Orlen Polish Open – największego w naszym kraju turnieju tenisa na wózkach – nie było aż tak trudno nie tylko o zwycięstwo, ale nawet o odrobinę przywilejów w postaci rozstawienia. Z listy zgłoszeń wynika bowiem, że numer przy nazwisku gwarantuje dopiero miejsce w czołowej „20” rankingu światowego. Jeśli nie zapomnimy, że w tym samym czasie (na kortach SIKT widzimy się od 5 do 9 czerwca) najlepsi, pierwsza ósemka świata – czy tego chcą, czy jednak woleliby do Płocka – zagrają na Roland Garros.

Sami uczestnicy nie muszą być z tego zadowoleni, ale publiczność na pewno nie będzie narzekała, jeśli już w pierwszej rundzie spotkają się byli mistrzowie POPO.

Turniej odbędzie się już po raz 24., a do tegorocznej edycji zgłosili się między innymi: Tadeusz Kruszelnicki (pięć zwycięstw), Austriak Martin Legner (trzy) oraz Holender Tom Egberink (dwa) .

Do Płocka przyjedzie Holender Ricky Molier, który sensacyjnie wygrał pierwszą edycję POLISH OPEN w 1995 r. Była to wielka niespodzianka, bo 18 - latek, wtedy mistrz świata juniorów, pokonał czołowych seniorów z górnych pozycji list światowych. Organizatorzy cieszą się szczególnie z obecności dawnego numeru jeden list światowych w singlu i deblu, Martina Legnera z Austrii.

Można więc powiedzieć, że na kortach przy ul. Łukasiewicza każdy z nich czuje się po prostu jak w domu i będzie mógł poczuć się współgospodarzem wobec Joachima Gerarda (nr 9 w rankingu ITF) i Kouhiego Suzuki (ITF 11), Belga i Japończyka otwierających listę zgłoszeń.

Grono rozstawionych uzupełniają: Tom Egberink (ITF 16) - dobrze już znany płockiej publiczności, Argentyńczyk Augustin Ledesma (ITF 17), Brazylijczyk Daniel Rodrigues (ITF 18), Australijczyk Ben Weekes (ITF 19), Hiszpan Martin de la Puente (ITF 20) i Koreańczyk Ha-Gel Lee (ITF 22).

Płock Orlen Polish Open ma drugą kategorię ITF, więc – poza sporymi nagrodami finansowymi (pula nagród wynosi 22 000 dolarów) – można w nim zdobyć także dość punktów, aby znacząco poprawić pozycję w rankingu. W tym kontekście ciekawie zapowiada się pojedynek Kamila Fabisiaka (ITF 29) z Tadeuszem Kruszelnickim (ITF 32). Być może spotkają się po przeciwnych stronach siatki, być może będą walczyli tylko korespondencyjnie, ale stawka jest poważna – tytuł polskiej rakiety numer 1.

Singiel mężczyzn to najbardziej prestiżowa konkurencja turniejów tej rangi, ale oczywiście na starcie staną także kobiety oraz tenisiści w kategorii "Quad" ( z uszkodzeniami dolnych i górnych narządów ruchu).

Przyjazd do Płocka zapowiedziały cztery zawodniczki plasujące się w czołowej „20” świata – niemal zadomowiona nad Wisłą Holenderka Michaela Spanstra (ITF 12) oraz Brazylijka Natalia Mayara (ITF 17), Koreanka Ju-Youn Park (ITF 19) i Argentynka Florencia Maria Moreno (20).

Rywalizacja o tytuł mistrzowski w kategorii "Quad" odbędzie się pomiędzy 12 zawodnikami, w tym sześciu z czołowej „15” rankingu ITF.  Faworytami tej kategorii będą Lucas Sithole z RPA, obecnie numer 5 na świecie, oraz Brazylijczyk Ymanitu Silve, 10. w rankingu ITF. Z numerem trzy rozstawiony będzie Kanadyjczyk Rob Shaw ( ITF 11), a turniejowa czwórka w tej kategorii to Kyu Seung Kim z Korei(ITF 13).

Losowanie wszystkich kategorii w poniedziałek 04 czerwca w Hotelu Starzyński w Płocku. Rywalizacja w XXIV Płock Orlen Polish Open rozpocznie się od wtorku 05 czerwca na kortach WISŁA w Płocku ul. Łukasiewicza 34. Finał w sobotę - 09 czerwca.

Łącznie w Płocku wystartuje 69 zawodników z 20 krajów.

Relacje na stronie www.plockorlenpolishopen.pl

Partnerzy

logo mosir plock logo szkola cogito
logo korty org logo Tennis Academy

Media

plocman logo logo plock wyborcza pl logo tygodnik plocki logo portal plock logo radio plock logo petro news
logo integracja logo niepelnosprawni pl logo przeglad sportowy logo tenis klub logo unikatowi pl  

Linki

logo itf logo plock orlen polish open
logo wroclaw cup logo pzt

Kontakt - Biuro

ul. Sportowa 3. 09-402 Płock,

tel. +48 24 262 35 82

tel. +48 519 486 186

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt - Korty

Stadion Wisły,
ul. Łukasiewicza 34,
09-402 Płock,
tel. 519 486 186

Zobacz nas na Facebooku

facebook SIKT   facebook Płock Orlen Polish Open