Aktualności

sikt baner

Dobrze, coraz lepiej
Reporterzy z mikrofonami, wywiady na żywo, relacja z losowania Płock Orlen Polish Open - tego w już 23-letniej historii turnieju jeszcze grano. Po raz pierwszy zagrają także Evans Maripa (RPA) i Bryan Barten (USA), najwyżej rozstawieni w konkurencji singla i quadów. Jeśli ktoś nadal nie wierzy, że do tej pory było dobrze, a jest jeszcze lepiej, niech zwróci uwagę na obecność aż sześciu zawodników z drugiej dziesiątki rankingu ITF. Czołowa ósemka ma zakaz gry w turniejach tej rangi.

Ośmiu rozstawionych w Płock Orlen Polish Open ma z kolei wolny los w pierwszej rundzie, więc na kortach Wisły zobaczymy ich dopiero w środę. Spokojnie, jutro też będzie kogo oglądać. Na plan pierwszy wysuwają się pojedynki Piotra Jaroszewskiego z Ricky’m Molierem (dla Polaka to rewanż za zeszłoroczną porażkę z Holendrem w drugiej rundzie), Martina Legnera z Leonidem Szewczikiem (Austriak to nie tylko stały bywalec turnieju, ale też jego pięciokrotny finalista i zwycięzca z 2006 roku) oraz Stefana Dobaczewskiego z Krzysztofem Brezyną (sąsiadów w rankingu PZT).
Wymienione wyżej mecze rozpoczną się najwcześniej o 11:30, ale na trybuny zapraszamy już od 10:00. Na Radwańską na pewno zdążycie.

Znowu ten Molier...
Nie udał się Piotrowi Jaroszewskiemu rewanż za ubiegłoroczną porażkę z Ricky’m Molierem w drugiej rundzie Płock Orlen Polish Open. Zresztą nie tylko za tamtą porażkę - to był już siódmy pojedynek płocczanina z tym rywalem i siódma przegrana. Rywal to jednak nie byle jaki. Wprawdzie teraz zajmuje 60. miejsce w rankingu ITF, ale był przecież jego liderem. Holender ma w dorobku także dwa złote medale olimpijskie - z Atlanty (1996) w singlu i Sydney (2000) w deblu.
Molier pokonał Jaroszewskiego 6:4, 6:2. W drugiej rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 4 Argentyńczykiem Ezequielem Casco.

Rozgrzewka
Pierwszy dzień Płock Orlen Polish Open w tenisie na wózkach od wielu lat wygląda tak samo - ośmiu rozstawionych w głównym turnieju singla ma wolny los i czeka na wyniki pierwszej rundy.
Wygląda na to, że najtrudniejszych rywali doczekali się Steffen Sommerfeld (numer 7) i Ezequiel Casco (nr 4). Niemiec, zwycięzca z 1996, a poza tym dwukrotny finalista z Płocka, zmierzy się Austriakiem Martinem Legnerem, który w meczu o tytuł mistrzowski grał tu już 11 razy, w tym trzykrotnie z powodzeniem. Wyżej notowany Argentyńczyk spotka się ze znacznie bardziej utytułowanym Holendrem Ricky’m Molierem, byłym liderem rankingu ITF, mistrzem olimpijskim z Atlanty i trzykrotnym zwycięzcą POPO. Oba te mecze rozpoczną się najwcześniej o 11:30.
W pozostałych sześciu pojedynkach publiczność na trybunach kortów Wisły Płock i na stronie internetowej Radia Mixx (pierwsza w historii turnieju relacja na żywo) zobaczy przynajmniej jednego reprezentanta Polski. Kamil Fabisiak (nr 6) zagra o 10:00 z Rosjaninem Jurijem Gołowinem, a zaraz po nich na ten sam kort wyjdą Tadeusz Kruszelnicki (nr 8) i Krzysztof Brezyna.

PiotrJaroszewski (SIKT Płock)

RickyMolier(Holandia)

Partnerzy

logo mosir plock logo szkola cogito
logo korty org logo Tennis Academy

Media

plocman logo logo plock wyborcza pl logo tygodnik plocki logo portal plock logo radio plock logo petro news
logo integracja logo niepelnosprawni pl logo przeglad sportowy logo tenis klub logo unikatowi pl  

Linki

logo itf logo plock orlen polish open
logo wroclaw cup logo pzt

Kontakt - Biuro

ul. Sportowa 3. 09-402 Płock,

tel. +48 519 486 186

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt - Korty

Stadion Wisły,
ul. Łukasiewicza 34,
09-402 Płock,
tel. 519 486 186

Zobacz nas na Facebooku

facebook SIKT   facebook Płock Orlen Polish Open