Aktualności

sikt baner

2 sierpień 2016
Za nami pierwszy dzień Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie na Wózkach w Płocku. Mecze singlowe jak i deblowe pomimo popołudniowego deszczu zostały rozegrane zgodnie z planem i obyło się bez niespodzianek.

Najbardziej zaciętym pojedynkiem dnia był mecz pomiędzy Kamilem Bukrymem z SIKT w Płocku , a Marcinem Rogowskim z DeSki Warszawa. W trzech setach, po bardzo trudnej walce o każdy punkt, kiedy to szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę, ostatecznie zwyciężył Rogowski 4-6 6-3 7-6(0).
Jutro zaczynamy o 9:30, a do gry wkroczą najlepsi polscy tenisiści na wózkach, tj. Płocczanie Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski. Wszystkich serdecznie zapraszamy na korty!

3 sierpień 2016
Kolejny dzień Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie na Wózkach w Płocku za nami. Jak widać po drabinkach powoli, ale zgodnie z planem zmierzamy ku finałowi w grze singlowej, a w grze deblowej pozostał już tylko finał.
Zapraszamy jutro na korty do oglądania najlepszych polskich tenisistów na wózkach.

Drugi dzień IMP w Tenisie na Wózkach w Płocku to nie tylko gry singlowe, ale również bardzo ciekawe (jak nie ciekawsze) gry deblowe. Trzynaście par stanęło dzisiaj na kortach, by walczyć o medale. Wiemy już, że jutro w finale ok. godz. 16:00 spotkają się Piotr Jaroszewski/Jerzy Kulik (SIKT w Płocku) z parą Albin Batycki/Adam Kinowski (IKS Spartakus Koźmin Wlkp).
Pojedynkiem dnia okazał się ponownie mecz z udziałem Płocczan. W ćwierćfinale mogliśmy oglądać zacięty pojedynek pomiędzy Stefanem Dobaczewskim/Arkadiuszem Stasiakiem (SIKT w Płocku), a Krzysztofem Brezyną/Przemysławem Hebiszem (BTS "AS"). Mecz Płocczanie rozpoczęli bardzo dobrze i przy stanie 5/0 właściwie mieli wygrany pierwszy set, jednak ku zdziwieniu wszystkich widzów stała się rzecz prawie niemożliwa, tj. para Brezyna/Hebisz doprowadzili najpierw do stanu 5/5, a następnie wygrali cały pierwszy set wynikiem 7/6(5). Jeżeli ktoś spodziewał się że drugi set będzie łatwiejszy z uwagi na zmęczenie zawodników, to się mylił. Walka toczyła się aż do końca drugiego seta i obserwować mogliśmy wzloty i upadki zarówno jednej jak i drugiej strony. Walka ta zakończyła się zwycięstwem pary Brezyna/ Hebisz wynikiem 7/5, co dało im wygranie całego meczu.
Gratulujemy fantastycznego meczu!

4 sierpień 2016
Rozpoczynamy finał gry podwójnej Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie na wózkach. O złoty medal walczą Piotr Jaroszewski/Jerzy Kulik (SIKT Płocku) i Albin Batycki/Adam Kinowski (IKS Spartakus Koźmin Wlkp.) Dobrej gry Panowie!

Jak powiedział po meczu Albin Batycki "Płocczanie są bardzo gościnni... tak bardzo,że pozwolili nam wygrać". I faktycznie, Płocczanie przegrali w finale gry podwójnej 6/3; 7/6 (5). Złoci medaliści Albin Batycki/Adam Kinowski byli bardzo zdeterminowani, naładowani siłą i energią i to głównie dzięki temu pokonali parę Piotr Jaroszewski/Jerzy Kulik.
Płocczanie oczywiście nie poddali się bez walki i do ostatniej piłki, przy wsparciu kibiców walczyli dzielnie.
GRATULACJE!

W trwających w tym tygodniu w Płocku Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie na wózkach do rozstrzygnięcia pozostało tylko jedno. Kto jutro odbierze złoty medal i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski.
Z radością możemy napisać, iż złoto na pewno trafi do Płocka, ponieważ w jutrzejszym finale spotkają się Kamil Fabisiak i Piotr Jaroszewski z SIKT w Płocku.

5 sierpień 2016
W zakończonych w dniu dzisiejszym IMP w tenisie na wózkach wzięło udział 27 zawodników z całej Polski. Przez kilka ostatnich dni mogliśmy oglądać zacięte pojedynki tenisowe, a ich kulminacją był finałowy pojedynek pomiędzy Kamilem Fabisiakiem, a Piotrem Jaroszewskim. To zawodnicy SIKT w Płocku, którzy doskonale się znają i mają tego samego trenera Jacka Wilczyńskiego, więc pojedynek można nazwać bratobójczym..
Jaroszewski rozpoczął mecz bardzo dobrze, pokonując Fabisiaka w pierwszym secie 6/4, jednak sił starczyło mu tylko na ten set. Potem na korcie rządził niepodzielnie Fabisiak został złotym medalistą pokonując Jaroszewskiego 4/6; 6/0; 6/0. Gratulujemy!