Aktualności

sikt baner

Na parkingu przed hotelem i kortami pojawiły się dziś mikrobusy na czeskich numerach. To znak, że wielu uczestników Płock Orlen Polish Open przenosi się do Prosztejova na Vinci Wheelchair Czech Open. Nie, nie od razu po śniadaniu – przecież nikt nie wyjedzie bez obejrzenia finału singla mężczyzn!

Obaj finaliści jeden tytuł w tym roku już tutaj zdobyli – wczoraj wygrali debla, dziś jeden z nich miał zostać międzynarodowym mistrzem Polski także w singlu. Zresztą nie pierwszy raz.
– Na lewo, z Francji, Frederic Cattaneo. Na prawo, z Holandii, Tom Egberink – sędzia zapowiedział zawodników. Nie przedstawiał ich bliżej, bo to ani jego robota, ani potrzeba widzów. Tenisiści dobrze znają publiczność, a publiczność jeszcze lepiej zna tenisistów. Chyba każdy kibic wie, że Francuz wygrał tu już dwukrotnie – w 2013 i 2015 roku, a Holender raz – cztery lata temu.
Dziś trudno było znaleźć kogoś, kto nie pamiętałby lepszego finału POPO. Nie, nikt nie wybrzydzał, nic z tych rzeczy – po prostu warunki do gry były wyjątkowo trudne. Silnego wiatru nie lubią tenisiści w pełni sprawni, a co dopiero ci, którzy siedzą na wózku. Nagły podmuch sprawia, że trzeba skorygować ustawienie ciała względem piłki. Zrobić to jedną ręką, kręcąc kołem w prawo lub lewo, do przodu lub do tyłu – o, to już wyższa szkoła jazdy.
Od początku w tych warunkach lepiej sobie radził Egberink, chociaż bardziej adekwatne będzie stwierdzenie, że Cattaneo radził sobie dużo gorzej. Każdy tenisista wie, że jeśli serwis „nie siedzi”, to nie ma grania. Zanim Francuz wstrzelił się w kort, był do tyłu już 0:4, a wkrótce 2:6.
W drugim secie role się odwróciły. Choć przewaga obrońcy tytułu sprowadzała się do jednego przełamania serwisu więcej, to „na oko” wydawała się większa. Okazała się jednak nietrwała. Cattaneo wygrał pierwszy i piąty gem trzeciej partii, pozostałe wziął Egberink i po czwartej piłce meczowej cieszył się z drugiego zwycięstwa w Płocku.

 

XXII Płock Orlen Polish Open - wyniki

 

Partnerzy

logo mosir plock logo szkola cogito
logo korty org logo Tennis Academy

Media

plocman logo logo plock wyborcza pl logo tygodnik plocki logo portal plock logo radio plock logo petro news
logo integracja logo niepelnosprawni pl logo przeglad sportowy logo tenis klub logo unikatowi pl  

Linki

logo itf logo plock orlen polish open
logo wroclaw cup logo pzt

Kontakt - Biuro

ul. Sportowa 3. 09-402 Płock,

tel. +48 519 486 186

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt - Korty

Stadion Wisły,
ul. Łukasiewicza 34,
09-402 Płock,
tel. 519 486 186

Zobacz nas na Facebooku

facebook SIKT   facebook Płock Orlen Polish Open