Aktualności

sikt baner

Ludzie rozmawiają o pogodzie nie tylko wtedy, kiedy nie mają sobie nic do powiedzenia. Pogoda bywa również najważniejszym tematem dnia, o czym doskonale wiedzą tenisiści - i ci całkiem sprawni, i ci niepełno. Pierwszego dnia XXII Płock Orlen Polish Open w tenisie na wózkach nie tylko udało się rozegrać wszystkie zaplanowane mecze, ale również w ogóle nie trzeba było rozglądać się za parasolami.

Jeśli ktoś liczył na niespodzianki, to ich również się nie doczekał. Kto miał wygrać, ten wygrał, kto przegrał, ten zapisał się do turnieju pocieszenia. Jedynie w pojedynku Facundo Palacio z Albinem Batyckim, zapowiadającym się na mecz dnia, szanse szacowano mniej więcej po równo. Słusznie - Argentyńczyk wygrał 6:4, 0:6, 6:3 i w nagrodę zmierzy się jutro z najwyżej rozstawionym Tomem Egberink (Holandia).
Wcześniej pierwszych rywali poznali inni faworyci POPO. Dwukrotny zwycięzca turnieju Frederic Cattaneo (Francja, nr 2) spotka się Leonidem Szewczikiem (Rosja), rywalem Kamila Fabisiaka (3) będzie Steffen Sommerfeld (Niemcy), a Tadeusz Kruszelnicki (7), do tej pory pięć zwycięstw w singlu i sześć w deblu, zagra z Maksymilianem Szarym.
Nie można chwalić dnia przed zachodem słońca, ale jeśli pogoda nie nawali tak jak wczoraj, to wielu uczestników turnieju skorzysta z okazji i wybierze się na Stary Rynek na koncert Dawida Podsiadły. Przecież nie samym tenisem na kółkach człowiek żyje...

Tekst: Artur Rolak
Zdjęcia: Andrzej Chrobot

Partnerzy

logo mosir plock logo szkola cogito
logo korty org logo Tennis Academy

Media

plocman logo logo plock wyborcza pl logo tygodnik plocki logo portal plock logo radio plock logo petro news
logo integracja logo niepelnosprawni pl logo przeglad sportowy logo tenis klub logo unikatowi pl  

Linki

logo itf logo plock orlen polish open
logo wroclaw cup logo pzt

Kontakt - Biuro

ul. Sportowa 3. 09-402 Płock,

tel. +48 519 486 186

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt - Korty

Stadion Wisły,
ul. Łukasiewicza 34,
09-402 Płock,
tel. 519 486 186

Zobacz nas na Facebooku

facebook SIKT   facebook Płock Orlen Polish Open