Aktualności

sikt baner

W dniach 6-10 stycznia 2016r w Toruniu Michał Mikuła(SIKT Płock) zdobył złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w tenisie ziemnym.

15-letni Michał Mikuła (SIKT Płock) uczeń Gimnazjum nr 6 w Płocku w parze z Karolem Paluchem (UKT Winner Kraków) wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Toruniu, rozgrywanych w kategorii kadetów, czyli zawodników do 16 lat. Para płocko-krakowska w pierwszym meczu pokonała zawodników: Filipa Cieśle (AZS Poznań) i Witolda Konopko (AT Angeligue Kerber Puszczykowo) 6:2; 6:3. W półfinale spotkali się z bardzo dobrą, rozstawioną parą Adamem Kwiatkowskim (UKS Okęcie Sport Warszawa) i Dominikiem Śliwińskim (PKT Pabianice) wygrywając 6:3; 6:2. W finale po bardzo dramatycznym i wyrównanym meczu zwyciężyli z parą Paweł Godek (STT Farko Nowy Sącz) i Filip Kolasiński (KS Legia Warszawa) 2:6; 6:4 i w tie-break 10:6 zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej.

Michał zdobył także drugi medal tym razem brązowy w grze pojedynczej. W drodze po medalowe miejsce pokonał w pierwszej rundzie Szymona Kielana (PKT Pabianice) 6:3; 6:1. W drugiej rundzie wygrał z Julianem Radoniem (KS Górnik Bytom) 6:1; 6:2;. W ćwierćfinale pokonał Kacpra Piekarka (KTA Wrocław) 6:3; 6:1. W półfinale musiał uznać wyższość Pawła Godka (STT Fakro Nowy Sącz) 4:6; 4:6.

Dwa medale Mistrzostw Polski to na razie największy sukces młodego zawodnika w rozgrywkach krajowych.

W miesiącu lutym 2016 Michał planuje start w kolejnych Mistrzostwach Polski tym razem w kategorii Junior (18l). Życzymy mu dalszych sukcesów sportowych i jak najlepszych wyników.